Magiczne świętokrzyskie

Wyjątkowy urlop w Polsce

Nie musisz jechać na koniec świata, aby poczuć się wyjątkowo. Świętokrzyskie ma wszystko, czego potrzebujesz – urokliwe pasmo górskie, bogactwo natury, malownicze miasteczka i bogatą historię.

Różnorodność

Odkryj bogactwo regionu

Natura jest tu na wyciągnięcie dłoni. Muzea, parki rozrywki zachęcają bogatą ofertą. To miejsce idealne dla tych, którzy lubią łączyć błogi wypoczynek z aktywnością wśród natury.

Natura

Idealna baza na wypad w góry

Mirador znajduje się w bezpośredniej bliskości lasu należącego do programu Natura 2000. Widoki zachęcają do spacerów łagodnymi pasmami górskimi. Bez tłumów turystów. Idealnie by nacieszyć się otaczającą przyrodą.

Relaks

Urlop bez presji

Złap równowagę. Doceń chwile. Tutaj nie musisz uciekać przed gwarem. To prawdziwy slow wypoczynek w Polsce. Pomożemy Ci zorganizować Twój czas w zależności od Twoich preferencji.

Wybrane atrakcje w okolicy

Podpowiemy Ci, gdzie dobrze spędzisz czas. 

wyciagi narciarskie swietokrzyskie

Dla aktywnych

WYCIĄGI NARCIARSKIE

Świętokrzyskie to idealne miejsce na całoroczny wypoczynek. Poznaj ofertę okolicznych wyciągów narciarskich w szczycie sezonu zimowego i ciesz się bliskością natury. W końcu okolica to ponad 6 doskonałych stoków do Waszej dyspozycji!

siwetokrzyskie trasy spacerowe

Dla aktywnych

SZLAKI TREKKINGOWE I ŚCIEŻKI SPACEROWE

Z dala od zgiełku miasta, za to blisko lasu, który jest częścią programu Natura 2000. Góry Świętokrzyskie to mnogość szlaków dla tych mniej i bardziej wymagających spacerowiczów.

Dla smakoszy

WINIARNIA PRZY ŹRÓDLE

Toast za udany dzień? Do usług! Nic tak dobrze nie zaakcentuje lokalnych potraw przygotowanych przez profesjonalnego szefa kuchni, jak wino dojrzewające w okolicznej winiarni. 

szlaki spacerowe świętokrzyskie

Dla ciekawych świata

ZABYTKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Słodkie lenistwo jest w cenie, nie sposób jednak pominąć lokalnych atrakcji o dużych walorach historycznych i kulturalnych. Sprawdź poniżej co znajduje się na tej liście. 

Jeszcze więcej doświadczeń

Poznaj atrakcje województwa świętokrzyskiego i zakochaj się w naszym regionie.

zamek Krzyżtopór

Dla ciekawych świata

Zamek Krzyżtopór

Choć obecnie ostały się tylko ruiny, to tytuł największej rezydencji pałacowej w Europie (przed powstaniem Wersalu) zobowiązuje. Majestat i tajemnica w okolicznym Ujeździe.

jaskinia raj

Dla ciekawych świata

Jaskinia Raj

Wapienna, krasowa jaskinia urzeka różnorodnością i bogatą szatą naciekową. Kolejny poziom wyciszenia? Kierunek: Chęciny.

park dinozaurów świętokrzyskie

Dla dzieci

Park dinozurów

Błyskawiczny powrót do przeszłości i dodatkowa atrakcja dla najmłodszych? Park dinozaurów w Bałtowie z nawiązką zrealizuje oba te cele. 

muzeum wsi kieleckiej

Dla ciekawych świata

Muzeum Wsi Kieleckiej

Sposób na jeszcze mocniejsze zanurzenie się w lokalnej kulturze i historii. W muzeum znajdziecie wiele zabytków i unikatów charakterystycznych dla kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego.

zamek w chęcinach świętokrzyskie

Dla ciekawych świata

Zamek w Chęcinach

Będąc w Chęcinach nie sposób pominąć kolejnego lokalnego skarbu jakim jest zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku. Jego otoczenie możecie kojarzyć z ujęć batalistycznych z Pana Wołodyjowskiego.

Rezerwat Kadzielnia

Dla wielbicieli natury

Rezerwat Kadzielnia

Jeśli urzekła Was Jaskinia Raj, albo po prostu kochacie piękno natury w otwartej przestrzenii, to ten rezerwat będzie właściwym kierunkiem. Ten dawny kamieniołom to jedno z największych nagromadzeń jaskiń i schronień skalnych w regionie.

Dąb Bartek

Dla wielbicieli NATURY

Dąb Bartek

Jego sława z pewnością dotarła do Waszych uszu, dlatego zobaczenie jednego z najstarszych w Polsce dębów powinno być obowiązkowym punktem na liście. To już przeszło 650 lat na ziemi świętokrzyskiej!

siwetokrzyskie trasy spacerowe

Dla wielbicieli NATURY

Rezerwat Ślichowice

To kolejny przykład pięknej widokówki nieożywionej przyrody w okolicy, a zarazem jeden z najmniejszych rezerwatów tylko 5 km drogi od kieleckiego rynku.